Szabadegyetem a Nemzeti Múzeumban
Útjára indul a Nemzeti Múzeum szabadegyetem programsorozata, ahol hétről hétre a legújabb kutatási eredményekkel, a múzeumi raktárakban őrzött tárgyak történetével ismerkedünk a muzeológusok tolmácsolásában. Az előadás-sorozat alkalmai nem egymásra épülnek, látogatásuk egymástól függetlenül is lehetséges❕
A rézkor hazánkban a Kr. e. 4500 – 2800 közötti időszakot jelöli, amely egy igazán izgalmas másfél évezredet ölel fel. Számunkra szinte felfoghatatlan ez az időtáv és valóban sok minden történt ez alatt. Olyan meghatározó innovációk köthetők különösen a 4. évezred második feléhez, amely a mai napig meghatározzák életünket.
Az előadásban „Az anyagi kultúra változó horizontjai” című OTKA kutatási projekt eredményein keresztül az egykor élt emberek mindennappjai mellett bepillantást kapunk a késő rézkor különleges közösségi rituáléiba, és mindazokba a vizsgálati módszerekbe, amelyek napjainkban segítik összerakni azt a puzzlet, amelyből kibontakozik az 5300 évvel ezelőtti világ a Kárpát-medencében.
A K_129332 számú projekt a Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Alapból biztosított támogatással, a kutatói kezdeményezésű (K_18) témapályázati program finanszírozásában valósult meg.
Az előadást dr. Fábián Szilvia, a Magyar Nemzeti Múzeum régésze tartja.
A jegy megváltásával lehetséges regisztrálni.
Jegyár: 1500 Ft/fő
Helyszín: MNM Széchényi-terem